Patryk Michalski

Mieszkam w okolicach Zamościa. Uczęszczam do pierwszej klasy technikum robót wykończeniowych w budownictwie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu.

Przyleciałem na praktyki zawodowe do Hiszpanii, do miasta Sewilla. Pracuje w firmie Amedida travel pod opieką Marty Obrebskiej, która jest pomocną, dobrą i sympatyczną osobą, a czas pracy mijał w przyjemnej atmosferze. Pracowaliśmy w godzinach od 8:00 do 14:00. Wspólnie z moimi kolegami rozbieraliśmy płytki przy basenie oraz stawialiśmy ogrodzenie. Podszkoliliśmy swoje umiejętności i wiedzę na temat budownictwa.

Pierwszym miastem które zwiedziliśmy był Kadyks, w którym zobaczyliśmy El Pópulo, zabytkowe centrum Kadyksu, nad którym górują wysoka, barokowa katedra oraz starszy i mniejszy kościół Santa Cruz, a w odsłoniętych ruinach teatru z czasów rzymskich znajduje się obecnie muzeum na otwartym powietrzu. Spędziliśmy także wolny czas na plaży La Caleta przy Oceanie Atlantyckim opalając się.

W następny weekend odwiedziliśmy Malagę, a w tym pomnik Picassa, teatr rzymski, katedrę, a później odpoczywaliśmy na plaży La Malagueta kąpiąc się w Morzu Alborańskim.

Nie mogliśmy także zapomnieć o zwiedzaniu patelni Europy - miasta Sewilla, w którym mieszkaliśmy przez czas praktyk. Zobaczyliśmy Stadion zwany Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Alkazar, Plaza de España, złotą wieżę oraz katedrę. W staromiejskiej dzielnicy El Arenal spacerowaliśmy deptakiem nad rzeką Gwadalkiwir przy zachodzącym słońcu.

Bardzo ciesze się, że miałem okazję odbycia takich praktyk oraz zwiedzenia pięknych miast i dzielnic Hiszpanii. Dobrze dogadywaliśmy się ze znajomymi chętnie spędzaliśmy ze sobą czas i spacerowaliśmy wieczorami po Sewilli. Dodatkowo mieliśmy lekcje hiszpańskiego na których nauczyliśmy się podstawowych zwrotów z języka hiszpańskiego. Z chęcią i z wielką przyjemnością przyleciałbym jeszcze raz, ponieważ wrażenia i wspomnienia są nie do opisania i ten cudowny ciepły klimat. Bardzo dziękuję nauczycielom i koordynatorom za taką szansę i polecam innym uczniom brać udział w takich projektach.

Last modified onwtorek, 14 czerwiec 2022 18:32
More in this category: « Natalia Koziołek Paulina Mika »